Hangi Perde Önce Takılır

Gündemde olan tartışmalar arasında hangi perde önce takılır konusu bulunmaktadır. Bu durum evi dizayn etmenize bağlı olarak değişse bile kesin olarak değiştirmemeniz gereken kurallar var. Bu konu hakkında detaylı bilgi vermek gerekirse, her evde standart olarak 3 adet kanala sahip kornişler bulunuyor.

Bu korniş kanallarına perde, tül ve güneşlik geçirebiliyorsunuz. Ev dizaynına göre sıralama yapacak olsanız bile takacak olduğunuz tülü orta kısma geçirmelisiniz. Bunun açıklamasına bir alt başlıkta detaylı olarak değineceğiz. Onun dışında ise cama en yakın olan kanala güneşlik, evin iç kısmına yakın olan kanala ise kalın perde asabilirsiniz.

Bu iki kanalı değiştirebilirsiniz. Sorun olmayacaktır. Perde tekme konusunda tecrübeniz yoksa bizim ile iletişime geçerek perde takma işlemini profesyonel ellere bırakabilirsiniz.

Tül Perdesini Yakmayın!

Eğer tülü cama yakın takarsanız yangın çıkartabilirsiniz. Güneş yaz aylarında evlerin camlarına sert bir şekilde çarpmaktadır. Hangi perde önce takılır konusunun dikkat edilmesi gereken en önemli konusu ise budur. Tül, cama yakın takıldığı takdirde güneşten gelen ışınlar ile birlikte ince yapısı yüzünden yanabilir.

Bu da evde ciddi hasarlara hatta canınıza mâl olabilir. Güneşlik veya kalın perde arasında kullanmanız gereken ince tül, yapısı gereği yanmaya müsaittir. Çünkü diğerlerine göre daha ince iplikler ile dikilir. Birperde.com hizmetleri arasında en iyi şekilde perde takma hizmeti bulunmaktadır. Arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir